Japonijos pavyzdys: Neprivalomi skiepai + Atsisakymas MMR skiepo = Sveikesni vaikai


Geros sveikatos pažadas… Ar mes, JAV gyventojai, krentame nuo uolos krašto į bedugnę?

Autorė: Kristina Kristen

Jungtinėse Amerikos Valstijose daugelis įstatymų leidėjų ir visuomenės sveikatos priežiūros pareigūnų visais įmanomais būdais stengiasi įvesti privalomą skiepijimąsi. Bandoma atimti tėvų / asmeninį pasirinkimą neskiepyti taikant egzistuojančias vakcinacijos išimtis. Nustatomi karantinai, kurie nėra nei teisėti nei pagrįsti. Grasinama baudomis tiems, kurie nesutinka su Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centro (CDC) vakcinavimosi įsakais. Kalifornijos pareigūnai siekia panaikinti galimybę medikui nuspręsti ar asmens sveikata leidžia skiepytis ar ne. Tuo tarpu Niujorke bandoma įvesti tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) skiepą kūdikiams, kurių amžius siekia vos 6-12 mėnesius. O šiai amžiaus grupei minėtas skiepas ir jo saugumas bei veiksmingumas nėra nustatytas.

Lyginant su kitomis industrinėmis šalimis, JAV kūdikių ir naujagimių mirtingumas yra pats didžiausias. Vos gimus ir per pirmuosius gyvenimo metus Amerikoje miršta kur kas daugiau vaikų nei bet kurioje kitoje panašioje šalyje. Daugiau nei pusė išgyvenusių įgija bent vieną lėtinę ligą.“

Amerikos vaikai gautų žymiai daugiau naudos, jei būtent šie pareigūnai pradžiai ištirtų Japonijos vaikų sveikatos rezultatus, o ne griebtųsi drastiškų ir abejotinų priemonių. Japonijoje gyvena 127 milijonai gyventojų ir jų vaikai yra vieni iš sveikiausių. Pasauliniu mastu šioje šalyje ilgiausiai išgyvenama sveikai, be stiprių sveikatos sutrikimų. Jei lygintume su kitomis išsivysčiusiomis šalimis, Japonijoje gyvenantys vaikai gauna mažiausiai skiepų. JAV elgiasi priešingai. Lyginant su kitomis išsivysčiusiomis pasaulio valstybėmis, jie turi vieną agresyviausių skiepijimosi kalendorių. Kalba eina apie skiepų skaičių ir laiką, kada juos gauna. Skiepyti pradedama nėštumo metu, tuomet vos gimus naujagimiui ir pirmuosius dvejus gyvenimo metus. Ar tai padaro JAV vaikus sveikesniais? Yra aiškus atsakymas – NE. Lyginant su kitomis industrinėmis šalimis, JAV kūdikių ir naujagimių mirtingumas yra pats didžiausias. Vos gimus ir per pirmuosius gyvenimo metus Amerikoje miršta kur kas daugiau vaikų nei bet kurioje kitoje panašioje šalyje. Daugiau nei pusė išgyvenusių įgija bent vieną lėtinę ligą. Kūdikių mirtingumo ir sveikatos rezultatų analizė parodo, jog JAV vakcinacijos politika nepadeda amerikiečių vaikams, o anaiptol – kenkia.

Japonija ir JAV – Dvi Skirtingos Vakcinacijos Politikos

1994 m. Japonija atsisakė privalomo skiepijimo visuomenės sveikatos centruose. Vietoj to liko savanoriškas skiepijimasis gydytojų kabinetuose. Japonai tai įvedė vadovaudamiesi idėja, kad yra geriau, kai skiepijimą atlieka vaikų šeimos gydytojai, kurie žino jų sveikatos būklę“. Šalis sukūrė dvi neprivalomų skiepų kategorijas: „rutiniškos“ vakcinos, kurių kaštus valstybė padengia, primygtinai rekomenduoja, bet jos nėra pivalomos, ir papildomos, „savanoriškos“ vakcinos, kurios įprastai apmokamos iš savų lėšų. Japonija, kitaip nei JAV, nėra įvedusi reikalavimo paskiepyti vaikus tam, kad jie galėtų lankyti ikimokyklinę įstaigą ar pradinę mokyklą.

Panašiu laikotarpiu Japonija uždraudė ir MMR vakciną, nes per ketverius metus šis skiepas rimtai sužalojo tūkstančius. Vienas iš 900 vaikų patyrė skiepo šalutinius poveikius. Šie skaičiai buvo „daugiau nei 2000 kartų didesni nei buvo tikėtasi“. Po to, kai buvo atsisakyta MMR vakcinos, buvo pradėta siūlyti pasiskiepyti atskiromis tymų ir raudonukės vakcinomis. Šiuo metu Japonija rekomenduoja naudoti kombinuotą tymų ir raudonukės (MR) skiepą rutininiam vartojimui ir vis dar atsisako naudoti MMR skiepą. Kiaulytės vakcina yra „savanoriškos“ vakcinos kategorijoje.

Žemiau pateikiami pagrindiniai Japonijos ir JAV vakcinacijos programų skirtumai:

  • Japonija skiepai nėra privalomi. Jie rekomenduoja skiepus, kurie, kaip minėta aukščiau, yra arba “rutiniški” (padengiami draudimo) arba “savanoriški” (apmokami iš savos kišenės).
  • Japonija neskiepija naujagimių hepatito B (HepB) vakcina, nebent motina serga hepatitu B.
  • Japonija neskiepija nėščiųjų moterų kokliušo, difterijos, stabligės (Tdap) skiepu.
  • Japonija neskiepija nėščiųjų moterų ar šešių mėnesių kūdikių gripo vakcina.
  • Japonija neskiepija MMR vakcina. Vietoj jos rekomenduoja MR skiepą.
  • Japonija neskiepija žmogaus papilomos viruso (HPV) skiepu.

Jokia kita išsivysčiusi šalis neskiepija taip intensyviai per pirmuosius dvejus gyvenimo metus.“


Priešingai nei Japonijoje, JAV skiepų kalendorius (žr. 1 lentelę) numato skiepijimąsi nėštumo metu, ragina suleisti pirmą HepB skiepo dozę per 24 valandas nuo gimimo nepaisant fakto, jog atlikus tyrimą 99,9% nėščių moterų neserga hepatitu B. O toliau seka nuo 20 iki 22 skiepų dozių vien per pirmuosius gyvenimo metus. Jokia kita išsivysčiusi šalis neskiepija taip intensyviai per pirmuosius dvejus gyvenimo metus.

Su HepB skiepu naujagimiui sušvirkščiama 250 mikrogramų aliuminio. Tai neurotoksiškas ir imunitetui toksiškas adjuvantas, kuris naudojamas tam, kad būtų sukeliamas imuninis atsakas. Nėra jokių tyrimų, kuriais remiantis būtų patvirtinta, kad kūdikiams tokie dideli suleisto metalo kiekiai yra saugūs. Tiesa, Maisto ir Vaistų Administracijos (FDA) naujagimiams rekomenduojama didžiausia suleidžiamo aliuminio dozė yra kur kas mažesnė ir siekia 5 mikrogramus vienam kilogramui vienai dienai (mcg / kg / diena). Tačiau mokslininkai dokumentavo, kad net ir toks kiekis gali sukelti neurologinių vystymosi sutrikimų. Vidutiniam naujagimiui, sveriančiam 7,5 svarus, HepB skiepas daugiau nei 15 kartų viršija FDA rekomenduojamą didžiausią įleidžiamo aliuminio dozės ribą.

Skirtingai nei Japonija, JAV skiepija nėščias moteris gripo ir Tdap vakcinomis (bet kurio trimestro metu), o kūdikiai gauna gripo skiepus būnant vos šešių mėnesių amžiaus ir tai kasmet kartoja. Gamintojai niekada nėra atlikę saugumo tyrimų, kurie parodytų kaip gripo skiepas veikia nėščiąją, jos vaiką įsčiose. FDA nėra oficialiai suteikęs licenzijos nei vienai vakcinai, kuri teigtų, jog ji „specialiai skirta nėštumo metu tam, kad apsaugotų kūdikį“.

„Iš pradžių Japonija rekomendavo HPV skiepą, tačiau nustojo tai daryti 2013 m., kai sunkios sveikatos problemos po pasiskiepijimo paskatino pateikti daugybę ieškinių. Japonijos mokslininkai patvirtino ryšį tarp HPV skiepo ir paskiepytųjų simptomų atsiradimų.

JAV skiepų šalininkai teigia, jog jų skiepų kalendorius yra panašus į kitų išsivysčiusių šalių. Tačiau šis teiginys yra visiškai neteisingas. Dauguma kitų šalių nerekomenduoja skiepijimo nėštumo metu ir labai nedaug skiepija pirmąją gyvenimo dieną. Tai labai svarbu, nes skiepų skaičius, rūšis ir laikas, kada skiepijama, gali turėti stiprų neigiamą poveikį besivystančiam negimusiam vaikui ir naujagimiui. Jie yra ypatingai pažeidžiami susidūrus su toksiškumu ir ankstyvu imuniteto aktyvavimu. Tyrimai rodo, kad nėščių moterų imuninės sistemos aktyvinimas gali sukelti jų palikuonių vystymosi problemas. Kodėl nėščiosioms JAV patariama apsaugoti besivystančius vaisius, vengiant alkoholio ir gyvsidabrio turinčio tuno, tačiau kartu jos aktyviai raginamos pasiskiepyti Tdap ir gripo skiepais, kurie imunitetą aktyvina? Juk būtent šiose vakcinose vis dar yra gyvsidabrio (daugiadoziuose buteliukuose) ir kitų nepatikrintų medžiagų.

Iš pradžių Japonija rekomendavo HPV skiepą, tačiau nustojo tai daryti 2013 m., kai sunkios sveikatos problemos po pasiskiepijimo paskatino pateikti daugybę ieškinių. Japonijos mokslininkai patvirtino ryšį tarp HPV skiepo ir paskiepytųjų simptomų atsiradimų. JAV reguliatoriai ignoruoja šiuos ir panašius pranešimus. Jie ne tik toliau agresyviai skatina, bet netgi reikalauja, jog anksčiau tik ankstyvoje paauglystėje rekomenduojamas HPV skiepas būtų skiriamas ir suaugusiems. „Merck“ pagamintas HPV skiepas gavo greitą FDA patvirtinimą nepaisant fakto, jog pusė visų klinikinio tyrimo dalyvių per septynis mėnesius pranešė patyrus sunkių sveikatos sutrikimų.


Geriausias ir Blogiausias: Du Skirtingi Kūdikių Mirtingumo Rezultatai

CDC teigia, kad kūdikių mirtingumas yra vienas iš svarbiausių visuomenės sveikatos rodiklių. Ši agentūra turėtų atkreipti dėmesį į Japonijos rodiklius, kurie parodo, jog 2 kūdikiai iš 1000 miršta gimę gyvi. Tai antras mažiausias rodiklis visame pasaulyje. Juos lenkia tik Monako Kunigaikštystė. Palyginimui – Amerikoje beveik tris kartus daugiau kūdikių miršta (5,8 iš 1000 gyvų gimimų). Ir tai vyksta nepaisant to, jog išleidžiama didelė suma pinigų vaikų sveikatos priežiūrai (žr. 2 lentelę). JAV kūdikių mirtingumas ranguojamas už 55 kitų šalių ir yra prastesnis nei Latvijoje, Slovakijoje ar Kuboje.

Jei vakcinos gelbėja gyvybes, kodėl amerikiečių vaikų mirtingumas vis auga ir … kodėl jie miršta jaunesni, lyginant su 19 kitų turtingų šalių vaikais? Tai sąlygoja 57 proc. didesnę riziką numirti nepasiekus suaugusio amžiaus.“

Pasikartosiu, JAV turi vieną agresyviausių skiepų kalendorių tarp išsivysčiusių šalių (ten anksčiausiai gaunamas didžiausias kiekis skiepų). Jei vakcinos gelbėja gyvybes, kodėl amerikiečių “vaikų mirtingumas vis auga ir … kodėl jie miršta jaunesni”, lyginant su 19 kitų turtingų šalių vaikais? Tai sąlygoja 57 proc. didesnę riziką numirti nepasiekus suaugusio amžiaus.

Japonijos vaikai, kurie gauna mažiausiai skiepų, jų nėra privalomų, užauga ir mėgaujasi „ilgais ir energingais“ gyvenimais. Tarptautiniai kūdikių mirtingumo ir sveikatos statistiniai duomenys bei jų koreliacija su vakcinacijos protokolais rodo, kad vyriausybės ir sveikatos priežiūros pareigūnai ignoruoja didelį pavojų, kuris nukreiptas į mūsų vaikus.

Iš 20 šalių, kuriose pasiekta geriausių pasaulyje kūdikių mirtingumo rezultatų, tik trys šalys (Honkongas, Makao ir Singapūras) skiepija visus naujagimius HepB skiepu. Ir jie tai daro, nes šiose šalyse yra hepatito B infekcijos stiprus paplitimas. Dauguma kitų 17 aukščiausiai ranguotų šalių, įskaitant Japoniją, HepB skiepu skiepija tik tuo atveju, jei motina serga hepatitu B (1 lentelė). JAV, turėdama gėdingą 56 vietą pagal kūdikių mirtingumą, HepB skiepu skiepija visus kasmet gimstančius 4 milijonus naujagimius, nepaisant mažo hepatito B paplitimo.

Ar JAV Aukoja Vaikų Sveikatą už Pelną?

„MMR“ vakcinos gamintojas „Merck“ yra paduotas į teismą dėl sukčiavimo, susijusio su MMR skiepu. Vidaus informatoriai tvirtina, kad farmacijos milžinas, siekdamas užtikrinti tolesnį rinkos monopolį, suklastojo veiksmingumo duomenis dėl vakcinos komponento – kiaulytės. Informatorių įrodymai leido iškelti dvi atskiras teismo bylas. Be to, iš CDC pažeidimus pranešantis asmuo tvirtina, kad MMR skiepas kai kuriems vaikams padidina riziką susirgti autizmu. Kiti teigia, kad galima nepataisoma žala sveikatai nuo MMR vakcinos yra nepalyginamai baisiau nei pavojus susirgti tymais.

Kodėl FDA ir CDC toliau pritaria probleminei MMR vakcinai, kai Merck kaltinamas sukčiavimu teigiant, kad vakcina saugi ir veiksminga? Kodėl JAV įstatymų leidėjai ir vyriausybės pareigūnai nereikalauja geresnės alternatyvos, kaip Japonija padarė prieš du dešimtmečius? Kodėl JAV miestai ir valstijos verčia Merck gaminama MMR vakcina skiepyti Amerikos vaikus? Ar JAV vyriausybė saugo vaikus, ar Merck? Kodėl JAV pareigūnai ignoruoja pavyzdinį Japonijos modelį, kuris įrodo, kad pramoniniame pasaulyje labiausiai apgalvota vakcinavimo programa ir „aukščiausio lygio sanitarinės sąlygos bei pilnavertė mityba“ gali lemti puikią vaikų sveikatą, kuri pirmauja pasaulyje?

Pagrindinis laisvos ir demokratinės visuomenės principas yra laisvė priimti pagrįstus sprendimus dėl medicininės intervencijos, kuri gali kelti rimtą galimą pavojų. Tai apima teisę gauti informaciją apie naudą ir riziką ir galėjimą pasakyti „ne“Niurnbergo etikos kodekse nustatyta būtinybė informuotam sutikimui be „jokios jėgos, sukčiavimo, apgaulės, prievartos, pernelyg didelio ar kitokio pobūdžio suvaržymo ar prievartos“. Vertimas pasiskiepyti MMR ar bet kokiu kitu skiepu tiems, kurie nėra informuoti ar to nesutinka daryti, yra tiesiog medicininė tironija.

Iš anglų kalbos vertė Eglė Jay

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s