Pasaulio Ekonomikos Forumo (WEF) ‘Didžiojo Pertvarkymo’ (GREAT RESET) planas skirtas stambiems maisto gamintojams, yra naudingas pačiai pramonei, o ne žmonėms.

“Didysis pertvarkymas“ skirtas išlaikyti ir įgalinti korporacijų gavybos našumą bei privatizuoti žmonių gyvenimus“  – teigia Vandana Šiva (Shiva).

Pagal Jeremy Loffredo

Pasaulinio Ekonomikos Forumo (PEF) įkūrėjas ir vykdantysis pirmininikas Klausas Švabas (Klaus Schwab)

Pasaulinio Ekonomikos forumo (PEF) „Didysis Pertvarkymas“ turi planą, kaip transformuoti pasaulinę maisto ir žemės ūkio pramones bei žmonių mitybą. Pačio plano architektai teigia, kad tai sumažins maisto trūkumą, badą, ligas, ir netgi sušvelnins klimato pokyčius.

Tačiau, pažvelgus atidžiau į korporacijas ir idėjų grupes su kuriomis PEF bendradarbiauja, norėdami įvesti šį pasaulinį pertvarkymą, galima teigti, kad tikrasis motyvas yra – griežtesnė korporacijos kontrolė maisto srityje, naudojant technologinius sprendimus.

Vandana Shiva, mokslininkė, aplinkosaugininkė, nepriklausomo maisto šalininkė bei autorė papasakojo „The Defender“ (vaikų sveikatos apsaugos ir naujienų internetinis puslapis bei nepelno organizacija, siekianti sumažinti vaikų sirgimo epidemijas – vert. pastaba): „Didysis pertvarkymas yra tarptautinių korporacijų ir suinteresuotų šalių, Pasaulinio Ekonomikos Forume, bandymas kontroliuoti, kiek įmanoma daugiau planetos gyvenimo sričių. Nuo įvairių skaitmeninių duomenų, surinktų iš žmonių, iki kiekvieno sukramtyto kąsnio “.

PEF save apibūdina, kaip „pasaulinę, viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo platformą“, kuri kuria partnerystę tarp korporacijų, politikų, intelektualų, mokslininkų ir kitų visuomenės lyderių, tam kad “nustatyti, aptarti ir iškelti pagrindinius pasaulinės darbotvarkės klausimus“.

Pasak Pasaulinio Ekonomikos Forumo įkūrėjo ir vykdomojo pirmininko Klauso Švabo, forumas vadovaujasi tikslu, pristatyti „privačias korporacijas kaip visuomenės patikėtinius“ tam, kad jos „spręstų socialinius ir aplinkosaugos iššūkius“.

Liepos mėnesį, Švabas išleido 195 puslapių knygą – „COVID-19: Didysis atstatymas“. kurioje jis ragina pramonės lyderius ir svarbius sprendimus priimančius asmenis „tinkamai išnaudoti pandemiją tam, kad krizė nenueitu veltui“.

Žurnalo „TIME“ (savininkas Markas Beniofas yra PEF valdybos narys) neseniai pradėjo bendradarbiauti su PEF su tikslu aptarti ir pristatyti „Didįjį pertvarkymą“ ir „pažvelgti į tai, kaip  COVID-19 (Koronės) pandemija suteikia išskirtinę galimybę pakeisti mūsų gyvenimo būdą“.

„Didysis pertvarkymas“ yra viską aprėpiantis planas. Jame dalyvauja skirtingos organizacijos ir didžiausi žaidėjai, priklausantys tiek duomenų rinkimo, telekomunikacijų, ginklų gamybos, finansų, farmacijos, biotechnologijų bei maisto pramonei.

Į PEF maisto ir žemės ūkio „pertvarkymo“ planus įeina projektai ir strateginės partnerystės, kuriose teikiama pirmenybė genetiškai modifikuotiems organizmams, laboratorijoje pagamintiems baltymams ir vaistams bei pramoniniams chemikalams, kaip esminiai, maisto ir sveikatos problemų sprendimai.

Pavyzdžiui, PEF skatino ir bendradarbiavo su organizacija, vadinama EAT (Liet – valgyti) forumu. EAT forumas save apibūdina kaip „maisto Davosas “(Davosas yra Šveicarijos miestas, kuriame vyksta kasmetinis PEF susitikimas – vert. pastaba), kuris planuoja „pridėti daugiau vertės verslui ir pramonei“, ir „nustatyti politinę darbotvarkę“.

EAT organizaciją įkūrė –  „Wellcome Trust“ (nepelno organizacija, siekianti spręsti būtinas sveikatos problemas – vertėjos pastaba), kuri buvo įsteigta iš „GlaxoSmithKline“ farmacijos bendrovės lėšų ir iki šiol palaikanti strateginę partnerystę. EAT bendradarbiauja su beveik 40 miestų valdžiomis Europoje, Afrikoje, Azijoje, Šiaurės Amerikoje, Pietų Amerikoje ir Australijoje. Organizacija taip pat padeda Jungtinių Tautų Vaikų Fondui (UNICEF) “kuriant naujas mitybos gaires“ ir tvarias plėtojimo iniciatyvas.

Pasak Briuselio universiteto maisto ir biotechnologijų mokslo profesoriaus Federiko Lerojaus (Federic Leroy), EAT tinklas glaudžiai bendradarbiauja su keliomis mėsos imitacijos įmonėmis (kompanijos, kurios gamina mėsos skonio produktus ne iš mėsos – vert. pastaba), įskaitant Impossible Foods ir kitas biotechnologijų kompanijas, kurių tikslas – pakeisti maistingus, visaverčius maisto produktus į laboratorijose genetiškai modifikuotus.

„Jie apibūdina tai, kaip sveiką ir naudingą, o tai, žinoma, nėra nė vienas“, – Leroy teigė „The Defender“ svetainei.

Impossible Foods iš pradžių kartu įkūrė Google, Džefasas Bezos (Jeff Bezos) ir Bilas Geicas. Naujausi laboratorijos rezultatai parodė, kad kompanijos imitacinėje mėsoje glifosato (vėžį sukelianti medžiaga – vert. pastaba) kiekis buvo 11 kartų didesnis nei artimiausio varžovo.

EAT didžiausia iniciatyva yra vadinama FReSH, kurią organizacija apibūdina, kaip pastangas skatinti maisto sistemos pertvarką. Projekto partneriai yra „Bayer“, „Cargill“, „Syngenta“, „Unilever“ ir net technologijų milžinė „Google“.

“Kompanijos, kaip Unilever, Bayer ir kitos farmacijos bendroves jau yra chemijos perdirbėjos – todėl daugelis jų yra gerai įsitaisiusios pasipelnyti iš naujo maisto verslo, kuris sukasi chemikalų ir ekstraktų gavybos srityje, reikalingų laboratorijoje pagamintiems maisto produktams platinti visame pasaulyje “, – sakė Leroy.

Švabas knygoje aptaria, kad dabartinė COVIDO situacija atskleidė, kaip biotechnologijos ir genetiškai modifikuotas maistas turėtų tapti pagrindiniu ramsčiu sprendžiant pasaulines maisto trūkumo problemas.

Jis rašo: „pasaulinis aprūpinimas maistu bus pasiektas tik tuo atveju, jei genetiškai modifikuotų maisto produktų reglamentavimas bus pritaikytas atspindėti tikrovę – jog genų redagavimas pateikia tikslų, efektyvų ir saugų pasėlių gerinimo metodą.”

Shiva su tuo nesutinka. Ji teigė  „The Defender“ svetainei, kad „PEF iškilmingai pristato suklastotą mokslą“ ir „ponui Švabui skatinti šias technologijas kaip sprendimą, tik įrodo, kad “Didysis pertvarkymas“ skirtas išlaikyti ir įgalinti korporacijų gavybos našumą bei privatizuoti žmonių gyvenimus“.

EAT išplėtojo tai, ką jie vadina „planetos sveikatos mityba“, kurią PEF gina ir remia, kaip „tvarų ateities mitybos sprendimą“. Tačiau, pasak Lerojaus, tai mityba, kuri turėtų pakeisti visa kita. “Šia mityba siekiama sumažinti mėsos ir pieno suvartojimą visame pasaulyje net 90%, kai kuriais atvejais, ir pakeisti ją laboratorijoje pagamintu maistu, grūdais ir aliejumi”.

Šiva toliau paaiškino, kad “EAT siūloma dieta yra visai ne apie pačią mitybą, bet didyjį verslą ir korporacijų maisto sistemos užvaldymą.

Remiantis pačios EAT pranešimais, didieji pataisymai, kuriuos organizacija ir jos kompanijos partneriai nori padaryti maisto sistemoje, „vargu ar bus sėkmingi, jei bus palikti spręsti pačiam asmeniui“. Todėl pokyčiai, kuriuos jie nori primesti visuomenės mitybos įpročiams ir maistui, “reikia būtinai pertvarkyti sisteminiu lygmeniu su griežtomis strateginėmis intervencijomis, kurios apima įstatymus, fiskalines priemones, subsidijas ir baudas, prekybos pertvarkymą ir kitas ekonomines bei struktūrines priemones“.

Tačiau Shiva teigė, kad toks požiūris yra neteisingas, nes „mokslas“ rodo, kad mityba turėtų būti sukoncentruotos daugiau į regioninę ir geografinę bioįvairovę. Ji paaiškino, kad: „vienoda pasaulinė EAT mityba bus gaminama naudojant vakarietiškas technologijas ir žemės ūkio chemikalus. Versti nepriklausomas tautas įsidiegti tokią mitybą, pasitelkiant lobizmą (veikla, kuria daroma įtaka šalies teisinei aplinkai, kad ši būtų palanki užsakovo interesams – vert. pastaba), – aš vadinu maisto imperializmu.

Iš anglų kalbos vertė Milda Milkeraitytė

Nuorodą į originalų straipsnį rasite nuspaudę šią nuorodą: https://childrenshealthdefense.org/defender/world-economic-forums-great-reset-plan-for-big-food-benefits-industry-not-people/

Šaltiniai:

 1. https://www.weforum.org/great-reset
 2. https://childrenshealthdefense.org/news/wikileaks-revelations-expose-corporate-abuse-expense/
 3. http://www3.weforum.org/docs/WEF_Institutional_Brochure_2016.pdf
 4. https://time.com/5742066/klaus-schwab-stakeholder-capitalism-davos/
 5. https://decentbooks.com/pdf-epub-covid-19-the-great-reset-download-97743367213/
 6. https://www.weforum.org/agenda/authors/marc-benioff
 7. https://time.com/collection/great-reset/
 8. https://childrenshealthdefense.org/defender/database-scientific-studies-gmos/
 9. https://livewellforlife.eu/news/eat-stockholm-food-forum-a-davos-for-food/
 10. https://wellcome.org/
 11. https://wellcome.org/about-us/history-wellcome
 12. https://eatforum.org/the-global-eat-lancet-events/
 13. https://eatforum.org/learn-and-discover/unicef-and-eat-announce-collaboration/
 14. https://www.cnbc.com/2019/03/08/bill-gates-backed-impossible-burger-ceo-patrick-brown-on-fighting-meat.html
 15. https://childrenshealthdefense.org/defender/gates-global-empire-threatens-life/
 16. https://d3n8a8pro7vhmx.cloudfront.net/yesmaam/pages/8069/attachments/original/1557958339/COA_S0004900_Impossible_Burger_and_Beyond_Meat_patty_-_glyphosate.pdf?1557958339
 17. https://eatforum.org/initiatives/
 18. https://childrenshealthdefense.org/defender_category/covid/
 19. https://www.feedingamerica.org/research/coronavirus-hunger-research
 20. https://www.weforum.org/agenda/2019/01/why-we-all-need-to-go-on-the-planetary-health-diet-to-save-the-world/
 21. https://thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(18)31788-4/fulltext%E2%80%A6
 22. https://childrenshealthdefense.org/news/bill-gates-global-agenda-defend-humanity/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s